A szerző írásai a magyar gazdaság fontos kérdéseire keresnek választ. A jelen cikk a jövő fő kihívásait állítja reflektorfénybe, azt hangsúlyozza, hogy ezek sokban a világgazdaság egészének súlyos etikai (morális) problémáival, pl. a Mózes, illetve Buddha által megfogalmazott „Ne ölj!” és „Ne lopj!” elvárások durva megsértésével függenek össze.

A XXI. században a túlnépesedés, a migráció („népvándorlás”), a háborúk, a környezetszennyezés stb. egyaránt lehetetlenné tehetik, hogy az emberiség sokezer éves „fejlődése” tovább haladjon. A cikk szerint pedig e kihívások gyakran önérdekekre visszavezethető gazdasági meggondolásokon alapulnak.

Azt ajánlja és támasztja alá tehát, hogy a gazdasági „szereplők” (azaz a vállalatok, a háztartások és az „állam”) hangolják össze stratégiai meggondolásaikat a társadalmi együttműködéshez szükséges követelményekkel.

Azaz: döntéseikben érvényesítsék a jóakaratnak, emberiességnek, emberszeretetnek már Konfucius korában is közismert eszméit, pl. azt, hogy „Ne tégy olyat másokkal, amit nem szeretnél, hogy ők tegyenek veled”.

A teljes cikk itt olvasható: